הדרך אל האושר - מדריך הגיוני לחיים טובים יותר
חפש
 
 

רשומת הקונגרס

ארצות הברית של אמריקה,דיונים והליכים של הקונגרס ה-105 מושב שני
כרך 144, וושינגטון, יום שני 1 יוני 1998, מס.68

 

סנט
שמש דוגמא טובה
C179-congress-record.jpg
אדון לווגאר. כבוד הנשיא, אני עומד בפניכם היום לשבח את הזוכים במקום הראשון בתחרות אמריקאים משמשים דוגמא טובה.


בכל שנה בתחרות זאת זוכים שלושה בתי ספר  שהתעלו מעל השאר במנהיגות במלחמה נגד האלימות והפשע בבתי הספר בארץ.

 

זוהי השנה ה-12 שתחרות זאת מתקיימת בחסות Concerned Businessmen's Association of America, בית הספר התיכון המקצועי ארסנל באינדיאנפוליס, באינדיאנה, הוכר כאחד מבתי הספר האלה.


בשעה שראינו את המלחמה בסמים ובאלימות בכל זירת קרב, מהרחובות לבתינו ולמקום עבודתנו, אין זירה חשובה יותר מזאת של בתי הספר של ילדינו. בניסיון להדגיש את  המסר הזה,  Concerned Businessmen's Association of America(CCBA), הקימו בשנת 1985 תחרות יחידה במינה שמטרתה להמריץ את בני הנוער של ארצנו להיות מעורבים במלחמה בסמים ובאלימות.


בשנה זאת, CBBA העריכו את מאמציהם של תלמידי  בית הספר התיכון המקצועי ארסנל, בשיתוף ובהנחיית המורה מרי אלן, המנהל ג'ראלד מקליש, והמממן דר. כריס קאסל, ומגיע להם הוקרה מיוחדת.


ועל הקהילה שלהם. לאחר מכן, התלמידים שמו את עצמם בתפקיד ראש העיר וניסחו דרכים לפיתרון בעיית האלימות. כל תלמיד כתב חיבור ותכנית.


בית הספר ארסנל המשיך במיזם זה וקיים תוכנית שבוע "שמש דוגמא טובה". כאשר המורים ראו את התלמידים  משמשים דוגמא טובה או פעילות הקשורה באדיבות, התלמידים קבלו תלוש לחבילת ממתקים בארוחת הצהריים.


התלמידים קבלו את הממתקים בביתן שקידם הצגת כישרונות  בנושא "עצור את השנאה בשנת 1998", אירוע שקידם אי-אלימות. התלמידים תכננו הצגת כישרונות באומנות, תחרות "ראפ" ו-100% מהתלמידים השתתפו. 

אני מעניק את ברכותיי לתלמידים ואנשי הסגל של בית הספר התיכון המקצועי ארסנל, להישגם היוצא מהכלל ומצוינות בדוגמא שהם נתנו לבני הנוער בארצנו. אני מעודד כל תלמיד על סמך הצלחת התוכנית הזאת להמשיך לשמש דוגמא טובה בכל יום. 

 

עבור המיזם שלהם, תלמידי ארסנל בחרו בנושא "לא תרצח" הלקוח מהחוברת "הדרך אל האושר" שנכתבה על ידי ל.רון האברד. בתחילה, התלמידים דנו בנושא הרצח שהשפיעה עליהם, על משפחותיהם.

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'רשומת הקונגרס 01_06_1998 שתף עם החברים בטוויטר את 'רשומת הקונגרס 01_06_1998