הדרך אל האושר - מדריך הגיוני לחיים טובים יותר
חפש

הדרך אל האושר: מחקר על הגורם לאושר

הדרך אל האושר: בדיקות מצאו את הגורם האחראי על אושרם של בני אדם (רמז - לא מדובר בגן או גנים בכלל).


ניסוי מקיף מגלה כי בניגוד לפרסום בעבר שלכאורה אנשים הנושאים את הגן 5-HTT צפויים להיות באופן טבעי מאושרים יותר מחבריהם אשר אינם נושאים גן זה, האמת היא כי אנשים מאושרים הם אנשים אשר מיישמים מספר עקרונות מפתח בחייהם - אשר מסייעים להם לצעוד על הדרך אל האושר.


המצב מדוייק עד כדי העובדה שאנשים הנושאים את הגן 5-HTT נמצאו אומללים, מדוכאים ולא מאושרים, כל עוד הפרו את 21 הכללים לחיים הגיוניים יותר המופיעים בחוברת הדרך אל האושר, ומנגד אחרים, בין אם נשאו גן זה או לאו, נמצאו מאושרים ביחס ישר למספר העקרונות שיישמו מתוך החוברת הדרך אל האושר.

 
רוב בני האדם נמצאים במרדף מתמיד אחר האושר - ולשמחת רבים, כעת מתברר כי הדרך אל האושר תלויה בנו, בכל אחד מאיתנו (ולא תלויה בהשפעת גן זה או אחר). היחס שלנו לעצמנו ולאחרים משפיע יותר מכל דבר אחר על מידת שביעות הרצון של בני אדם עם חייהם.


אנשי מקצוע רבים ומומחים להתנהגות אנושית מיותר מ 92 מדינות, מצאו כי אנשים הנושאים את הגן 5-HTT או כל גן אחר נוטים לחיות חיים מאושרים יותר, כל עוד הם מיישמים את הכללים המופיעים בחוברת הדרך אל האושר.

 

יש הטוענים שהגן 5-HTT אחראי לאופן שבו תאי עצב מנהלים את חלוקת רמות הסרוטונין, הכימיקל אשר מושפע יותר מכל ממצבי הרוח והתנהגותו החיובית או השלילית של האדם.


על פי הניסוי, לאנשים שלהם יש שני הורים מאושרים, אשר מקפידים על כללי ההתנהגות המופיעים בחוברת הדרך אל האושר - יש סבירות גבוהה פי שניים להיות מרוצים מחייהם, בהשוואה למי שהוריו לא מאושרים.


הניסוי נעשה באמצעות ניתוח ההתנהגות, מצבי הרוח, ומידת האושר של למעלה מ-400,000 אנשים במזרח התיכון אשר נשאלו בנוגע לאושר ולרמת שביעות הרצון שלהם מחייהם, כמו גם לגבי מיקומם בסולם האושר.


לחיזוק הדברים, כפי שאמר החוקר ז'אן עמנואל דנב: "כמובן שהאושר שלנו לא תלוי ... בגן... גנים נוספים... חוויות שאנחנו עוברים במהלך החיים ממשיכים להוות את הסיבות העיקריות לאושרנו.."
 

רוצה לעזור לאנשים סביבך להיות מאושרים?

הזמן עבורם הרצאה ללא תשלום!

מלא את פרטיך ולחץ 'אני מעוניין. הזמן הרצאה ללא תשלום' ואנו נשוב אליך לתיאום.

 

   

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הדרך אל האושר: מחקר על הגורם לאושר שתף עם החברים בטוויטר את 'הדרך אל האושר: מחקר על הגורם לאושר