חפש

3. אל תהיה מופקר8

מין הוא האמצעי שבו יוצר הגזע את עתידו דרך ילדים והתא המשפחתי. ניתן להפיק ממין מידה רבה של הנאה ואושר: הטבע הועיד אותו לכך כדי להבטיח את המשכיות הגזע. אך כאשר משתמשים בו שלא כהלכה או מנצלים אותו לרעה, הוא נושא עמו עונשים כבדים: נראה שגם לכך הועיד אותו הטבע.

 

3-1. הייה נאמן לבת-זוגך.

חוסר נאמנות מצד בן-זוג עלולה להקטין בצורה ניכרת את הישרדותו של אדם. ההיסטוריה והעיתונות מוצפות בדוגמאות על עוצמת הרגשות האלימים של האדם שמתעוררים כתוצאה מחוסר נאמנות. "אשמה" היא הרע במיעוטו. קינאה ונקמה הן המפלצות הגדולות יותר: לעולם אין לדעת מתי הן יתעוררו מתרדמתן. טוב ויפה לדבר על "להיות מתורבת" ו"ללא עכבות" ו"מבין"; שום דיבור לא יתקן חיים הרוסים. הכאב החד של "תחושת אשם" הוא כאין וכאפס לעומת סכין בגב או זכוכית מרוסקת בתוך המרק.

 

בנוסף, מתעוררת שאלת הבריאות. אם אינך מתעקש על נאמנותו של שותפך המיני, אתה חושף את עצמך למחלות. במשך תקופה קצרה מאוד היתה מקובלת הדעה שכל המחלות המיניות הן תחת שליטה. אך זהו לא המצב כיום, וספק אם הוא היה אי-פעם. כיום קיימים סוגים של מחלות חשוכות מרפא9 שמקורם החל במחלות מעין אלה.

 

הבעיות הנגרמות כתוצאה מהתנהגות מינית שאינה הולמת אינן חדשות. הדת הבודהיסטית רבת-העוצמה נעלמה מהודו במאה השביעית. לטענת ההיסטוריונים שלה עצמה, הגורם לכך היה הפקרות מינית במנזריה. בעת החדשה יותר, כאשר הפקרות מינית הופכת לתופעה נפוצה בתוך ארגון, מסחרי או אחר, ניתן לראות שהארגון נכשל.

 

משפחות נהרסות בגלל אי-שמירת אמונים, ולא משנה עד כמה שיחותיהן בנושא זה הן תרבותיות.

 

דחף רגעי עלול להפוך לצער לכל החיים. הַחדֵר את הנושא הזה ללב הסובבים אותך והגן על בריאותך ועל הנאתך.

 

מין הוא צעד גדול בדרך לאושר ולחדווה. אין בו כל פסול אם נוהגים בו בנאמנות ובהגינות.

 

לפרק הבא

לפרק הקודם

 


8. מופקר: מקיים יחסי מין מזדמנים, אקראיים.
9. חשוכות מרפא: לא ניתנות לריפוי.

 

לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטון שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '3. אל תהיה מופקר שתף עם החברים בטוויטר את '3. אל תהיה מופקר