חפש

11. אל תפגע באדם בעל רצון טוב32

למרות התעקשותם של אנשים מרושעים שכל בני האדם רעים, קיימים בני אדם טובים רבים. אפשר שהתמזל מזלך והכרת כמה מהם.

 

למעשה, החברה פועלת בזכות גברים ונשים בעלי רצון טוב. עובדי ציבור, מעצבי דעות, אלה במגזר הפרטי שעושים את מלאכתם, אלה הם ברובם אנשים בעלי רצון טוב. אילולא כן, הם היו חדלים מזמן לכהן בתפקידם.

 

קל לתקוף אנשים כאלה: הגינותם היא זו שמונעת בעדם מלגונן על עצמם יתר על המידה. ועם זאת, הישרדותם של מרבית האנשים בחברה תלויה בהם.

 

הפושע האלים, התועמלן33, כלי התקשורת רודפי הסנסציות34, כל אלה נוטים להסיח את תשומת הלב של האדם מהעובדה היומיומית המוצקה שהחברה לא היתה פועלת כלל אילמלא היחידים בעלי הרצון הטוב. בעוד הם שומרים על הרחוב, מדריכים את הילדים, מודדים את החום, מכבים את השריפות ואומרים דברים של טעם בקול רוגע, קיימת נטייה שלא לשים לב לעובדה שאנשים בעלי רצון טוב הם אלה שמניעים את העולם ומאפשרים לאנושות להמשיך לחיות על פני כדור הארץ.


עם זאת, הם יכולים להימצא תחת התקפות, ויש להמליץ ולנקוט אמצעים חריפים כדי להגן עליהם ולמנוע פגיעה בהם, שכן ההישרדות שלך ושל משפחתך וידידיך תלויה בהם.

 

הדרך אל האושר קלה הרבה יותר להליכה כאשר תומכים באנשים בעלי רצון טוב.

 

לפרק הבא

לפרק הקודם

 


32. רצון טוב: כוונה טובה, רצון להיטיב ולהועיל. אדם בעל רצון טוב פירושו מי שכוונתו טובה כלפי זולתו ושפועל במטרה לעזור לאחרים.
33. תועמלן: אדם או קבוצה שעושים תעמולה, יוצרים אותה או עוסקים בה. תעמולה: הפצת רעיונות, מידע או שמועות כדי לקדם את מטרתו של אדם ו/או לפגוע בזו של אחר, לעתים קרובות ללא התייחסות לאמת; הפעולה של הכנסת שקרים לעיתונות או לרדיו ולטלוויזיה, כדי שכאשר אדם יועמד לדין הוא יימצא אשם; הפעולה של פגיעה בשמו הטוב של אדם באופן כוזב כדי שלא יקשיבו לו.
34. סנסציה: ידיעה או חדשה, לאו דווקא מדויקת, שתכליתה לעורר התרגשות והפתעה.

 

 

לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטון שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '11. אל תפגע באדם... שתף עם החברים בטוויטר את '11. אל תפגע באדם...