חפש

8. אל תרצח

רוב העמים, מימי קדם ועד ימינו אלה, אסרו לרצוח וגזרו על כך עונשים כבדים. לעתים, האיסור הורחב לכדי "לא תהרוג", בעוד שבתרגום מאוחר יותר של אותו ספר, מופיע הנוסח של "לא תרצח."

 

קיים הבדל ניכר בין שתי המילים האלה – "להרוג" ו-"לרצוח". איסור על כל הריגה שהיא, ישלול אפשרות של הגנה עצמית; מכאן שחיסולו של נחש מתפתל המאיים להכיש את התינוק עלול להפוך להיות לא חוקי; דבר זה יגרום למין האנושי לחיות על דיאטה צמחונית. אני בטוח שתוכל להעלות בדעתך דוגמאות רבות בנוגע לקשיים שעלולים להתעורר כתוצאה מן האיסור כנגד כל הריגה.
 

"רצח" הוא דבר שונה לחלוטין. על פי הגדרתו, רצח הוא "ההריגה הבלתי חוקית של אדם אחד (או יותר) על-ידי אדם אחר, במיוחד כשהדבר נעשה בכוונה תחילה". ניתן לראות בקלות שבעידן זה של כלי נשק אלימים, רצח יהיה קל מאוד לביצוע. אי אפשר היה להתקיים בחברה שבה האדם או משפחתו או ידידיו היו נתונים לחסדיהם של אחדים המקפחים חיי אדם כלאחר יד22.

 

רצח זוכה, ובצדק, לעדיפות העליונה במניעתו על-ידי החברה ובענישה עליו.

 

הטיפש, הרשע והבלתי שפוי מבקשים לפתור את בעיותיהם האמיתיות או המדומות על-ידי רצח. וְיָדוע כי הם נהגו לעשות זאת ללא כל סיבה כלל.

 

תמוך בכל תוכנית שיעילותה ניתנת להוכחה ושמטפלת באיוּם זה על המין האנושי, וקַדֵם אותה. הישרדותך שלך יכולה להיות תלויה בכך.

 

הדרך אל האושר אינה כוללת את רצח ידידיך או משפחתך, או שאתה עצמך תירצח.

 

לפרק הבא

לפרק הקודם

 


22. כלאחר יד: בדרך אגב, בחוסר תשומת לב או מתוך זלזול.

 

לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטון שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"


 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '8. אל תרצח שתף עם החברים בטוויטר את '8. אל תרצח