חפש

17. הייה מיומן - המשך, חלק 4

להתחלת הפרק | המשך, חלק 1 | המשך, חלק 2 | המשך, חלק 3

 

17-3. תַרגֵל.

הלימוד נושא פירות כאשר מיישמים אותו. ניתן, כמובן, לשאוף לחוכמה לשם החוכמה עצמה: יש בכך אפילו יופי מסויים. אך האמת ניתנת להיאמר, כי אדם לעולם אינו יודע אם הוא חכם או לא, עד שהוא רואה את התוצאות של ניסיונו ליישם זאת.

 

כל פעילות, כישרון או מקצוע – חפירת תעלות, משפטים, הנדסה, בישול או כל דבר אחר – ולא משנה כמה טוב הם נלמדו, צריכים לעמוד לבסוף במבחן המציאות: האם אתה יכול לעשות זאת? ועשייה זו דורשת תרגול.

 

פעלולנים52 בקולנוע שלא מתַרגלים תחילה – נפצעים. כך גם עקרות-הבית.

 

בטיחות היא לא ממש נושא פופולארי. מאחר שהיא בדרך כלל מלוּוָה ב"היזהר", ו"האֵט את הקצב", אנשים יכולים להרגיש ששמים עליהם הגבלות. אך קיימת גישה אחרת: אם אדם באמת מתורגל, כישרונו והמיומנות שלו הם כאלה שהוא לא חייב "להיזהר" או "להאט את הקצב". תנועה בטוחה במהירות גבוהה מתאפשרת רק באמצעות תרגול.

 

אדם חייב להעלות את רמת כישרונו ומיומנותו כדי להתאימם לקצב של העידן שבו הוא חי. דבר זה נעשה בעזרת תרגול.

 

אדם יכול לאמן את גופו, את עיניו, את ידיו ואת רגליו עד שבאמצעות תרגול הם כאילו "לומדים לדעת". הוא כבר לא חייב "לחשוב" כדי להפעיל את התנור או להחנות את המכונית: הוא פשוט עושה זאת. בכל פעילות, חלק גדול ממה שנחשב ל-"כישרון" הוא למעשה רק תרגול.

 

אם אדם אינו מתכנן כל תנועה שהוא מבצע כדי לעשות משהו, ואם הוא לא עושה אותה שוב ושוב עד שהוא יכול לבצעה אפילו בלי לחשוב עליה ולבצעה במהירות ובדייקנות, אזי הוא יכול להכשיר את הקרקע לתאונות.

 

סטטיסטיקות נוטות לאַמֵת שהתאונות הרבות ביותר קורות לאֵלֶה שמתורגלים הכי פחות.

 

אותו העיקרון נכון למְלָאכוֹת ולמקצועות שבהם משתמשים בשכל בעיקר. עורך-הדין שלא תרגל שוב ושוב ושוב את ההליכים של בית-המשפט, עלול שלא ללמוד לשנות מהר מספיק את כיוון החשיבה שלו כדי להשיב מלחמה כנגד תפניות חדשות של המשפט, והוא יפסיד בו. סוכן מניות חדש ובלתי מתורגל יכול להפסיד הון בתוך דקות. סוכן מכירות "ירוק" שלא עשה חזרות על מכירה יכול לרעוב מחוסר מכירות. התשובה הנכונה היא לתרגל, לתרגל ולתרגל!

 

להמשך הפרק

לחלק הקודם של פרק זה

 


52. פעלולנים: אנשים העוסקים בביצוע פעלולים מסוכנים במהלך הצילומים של סרטי קולנוע.

לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטון שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '17. המשך חלק 4 שתף עם החברים בטוויטר את '17. המשך חלק 4