חפש

17. הייה מיומן - המשך, חלק 5

להתחלת הפרק | המשך, חלק 1 | המשך, חלק 2 | המשך, חלק 3 | המשך, חלק 4

 

לעתים אדם מגלה שהוא אינו יכול ליישם את מה שהוא למד. אם כך, האשמה היתה בלימוד לא נכון או במורה או בספר הלימוד. קריאת ההוראות היא דבר אחד, אך הניסיון ליישם אותן הוא לעתים דבר שונה לגמרי.

 

פה ושם, כאשר אדם אינו מגיע לשום מקום בעזרת התרגול, עליו לזרוק את הספר ולהתחיל מאפס. כזה היה התחום של הקְלָטָת הקול של סרטי קולנוע: לוּ מישהו היה פועל לפי מה שהיה כתוב בספרי הדרכה על הקְלטות, הוא לא היה מצליח לקבל שירת ציפורים שתישמע טוב יותר מקולו של צופר – זוהי הסיבה לכך שלא ניתן להבין מה השחקנים אומרים בסרטים מסויימים. מקליט הקול הטוב היה צריך לפתור הכל בעצמו כדי לעשות את עבודתו. אך באותו התחום של הקולנוע קיים גם ההפך הגמור: ישנם כמה ספרי הדרכה על תאורת קולנוע שהם מצוינים; אם פועלים על פיהם בדיוק, מקבלים תמונה נהדרת.


זה מצער, במיוחד בחברה טכנולוגית שמתקדמת במהירות גבוהה, שלא כל התחומים נידונים במידה מספקת בספרי לימוד שניתנים להבנה. אך זה לא צריך לעצור אף אחד. כאשר קיימים ספרי לימוד טובים, הַעֲרֵך אותם ולמד אותם היטב. כאשר הם אינם בנמצא, אסוף את כל הנתונים הניתנים להשגה, למד אותם ומצא בכוחות עצמך פתרון לכל השאר.

 

אולם, תיאוריה ונתונים נושאים פירות רק כאשר הם מיושמים ומיושמים באמצעות תרגול.

 

אדם נמצא בסכנה כאשר אלה שסביבו אינם מתַרגלים את כישוריהם עד שהם באמת יכולים לעשות אותם. יש הבדל עצום בין "די טוב" לבין כישרון ומיומנות מקצועיים. על הפער ביניהם מגשר התרגול.

 

דאג לכך שאנשים יסתכלו, ילמדו, ימצאו פתרון, ולאחר מכן יבצעו זאת. וכאשר הם מבצעים זאת כהלכה, דאג לכך שהם יתרגלו, יתרגלו, יתרגלו עד שיוכלו לבצע זאת כמקצוענים.

 

יש הרבה נחת בכישרון, במיומנות ובתנועה מהירה: ניתן לעשותם בביטחון רק על-ידי תרגול. זה לא בטיחותי כל-כך לנסות לחיות בחברת אנשים שנעים במהירות נמוכה בעולם שנע במהירות גבוהה.

 

הדרך הטובה ביותר להתקדם על הדרך אל האושר היא בלוויית חברים למסע שהינם מיומנים.

 

לפרק הבא

לחלק הקודם של פרק זה
 


  

לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטון שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '17. המשך חלק 5 שתף עם החברים בטוויטר את '17. המשך חלק 5