חפש

1. טפל בעצמך

1-1. קבל טיפול כשאתה חולה.

כאשר אנשים חולים, אפילו במקרים של מחלה מדבקת, הם לעתים קרובות אינם מבודדים את עצמם או שאינם דואגים לקבל טיפול נאות. דבר זה, כפי שאתה יכול לראות בקלות, נוטה לסכן אותך. כאשר מישהו חולה, עמוד על כך שהוא ינקוט אמצעי זהירות מתאימים ויקבל טיפול נאות.

 

1-2. שמור על ניקיון גופך.

אנשים שאינם מתרחצים או נוטלים ידיים בקביעות, עלולים לשאת חיידקים. הם מסכנים אותך. יש לך הזכות המלאה לעמוד על כך שאנשים יתרחצו דרך קבע וייטלו ידיים. אי אפשר שלא להתלכלך כאשר עובדים או מתעמלים. דאג לכך שהם ינקו עצמם לאחר מכן.

 

1-3. שמור על שיניך.

אומרים שאם אדם מצחצח את שיניו אחרי כל ארוחה, הוא לא יסבול מריקבון שיניים. צחצוח שיניים, או לעיסת מסטיק אחרי כל ארוחה, תורמים מאוד להגנה על אחרים מפני מחלות פה ומפני ריח לא נעים מן הפה. יעץ לאחרים לשמור על שיניהם.

 

1-4. אכול בצורה נאותה.

אנשים שאינם אוכלים בצורה נאותה אינם מביאים תועלת רבה לך או לעצמם. הם נוטים להיות עם רמת אנרגיה נמוכה. לעתים הם נעשים רגזנים. הם נעשים חולים ביתר קלות. אכילה נאותה אינה כרוכה בדיאטות מוזרות, אלא בהקפדה על אכילת מזון מזין בקביעות.

 

1-5. דאג לכך שתנוח.

למרות שפעמים רבות בחייו נדרש האדם לעבוד על חשבון שעות שינה, הרי שאם הוא לא ינוח היטב דרך קבע הוא עלול להפוך למעמסה על אחרים. אנשים עייפים אינם ערניים. הם עלולים לשגות. הם עושים תאונות. בדיוק ברגע שבו אתה זקוק להם, הם עלולים להפיל עליך את כל נטל העבודה. הם מסכנים את הזולת. עמוד על כך שאנשים אשר אינם נחים כהלכה אכן ינוחו.

 

לפרק הבא

לפרק הקודם

 


לקבלת ערכת מידע חינם

הכוללת עותק של החוברת 'הדרך אל האושר' ותקליטור שמציג את תוכנית 'הדרך אל האושר'

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין. שלחו לי ערכה חינם!"

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את '1. טפל בעצמך שתף עם החברים בטוויטר את '1. טפל בעצמך