חפש

סיוע לנפגעי אסונות

ברחבי העולם, בשעות קשות, כאשר שגרת החיים משתבשת, תהיה הסיבה אשר תהיה, פונים רבים ל-'דרך אל האושר', לכללים ולקוד האתי, שיאפשר להם לאחות את הקרעים באוכלוסיה ושתוביל אותם לדרך של שלום סובלנות וכבוד הדדי...


עיראק:

מלחמת עיראק גבתה קורבנות רבים, בתוכם למעלה ממאה אלף אזרחים, אשר ברובם נפגעו לא מהתקפות צבא ארה"ב, כי אם מהתקפות מחבלים מתאבדים, פצצות מאולתרות ומתקפות של אזרחים על אזרחים בנק"ל (נשק קל) טילים, מרגמות וכיו"ב.

 

אין ספק, שהמלחמה המתמשכת שבשבה את שגרת החיים כמעט בכל היבט אפשרי.

 

רק לשם ההמחשה, בעיראק כ-מליון תלמידים אשר מהווים פחות משליש מכל הילדים אשר אמורים לפקוד תדיר את בתי הספר ?!


במציאות זו, בשנת 2006, החלו לפעול שני צדיקים, אינדיבידואלים, בשם קרלה מילר ובריאן פינקאוקי, אשר החלו בדרכם שלהם להפיץ את 'הדרך אל האושר' לאלפי אנשים, תוך שהם מעבירים עשרות סמינרים ומפיצים עשרות אלפי חוברות וספרים של 'הדרך אל האושר'.


אנשים מכל גזע ומין, אנשים מכל מקצוע וגיל, נשים מנהיגות, עובדי מדינה, סטודנטים ואחרים – כולם השתתפו בהרצאות והסמינרים של 'הדרך אל האושר'.


על כל זאת, הגדילו קרלה ובריאן לעשות, כאשר גייסו לעזרתם עיתון מקמי אשר אפשר להם להפיץ כללים מהספר לכל קורא...


כך בטאו חלק מהמשתתפים את ההשפעה וההבנות שחוו כתוצאה מהשתתפות בסמינרים, קריאת החוברת או בכלל היחשפות ל'דרך אל האושר':
"אסור לנו לבנות את חיינו על האובדן של חיים אחרים; זו תהיה אנוכיות מוחלטת לבנות את האושר שלנו על הטרגדיות של אנשים אחרים. אושר אמיתי צומח מיחסים אידיאליים עם אחרים, הקריטריון לאושר נקבע על פי היחסים שלנו עם אחרים".


"מפגש ההכשרה לימד אותי איך לצאת מפקעת הגולם הקטנה שבה הייתי מרוכז, ולהתחיל לחשוב על העולם מסביבי. כעת אינני מרוכז רק בבעיותי, אלא אני חושב על בעיותיהם של אחרים ועל דרכי פתרון. למדתי איך לארגן את הזמן שלי, במהלך היומיים האחרונים שיניתי את התוכניות היומיות שלי וכעת אני מנסה לשנות את התנהגותי. זהו הצעד הראשון לעבר האושר".


"הספר לימד אותי איך להביא לעצמי אושר, על-ידי השימוש בכוח השכנוע והימנעות מצרות, מנוכלים ומאנשים רעים. אני יכול להביא אושר לאלו שאני אוהב על-ידי מתן סיוע ותמיכה".

 

גם היום, ממשיכים להפיץ את 'הדרך אל האושר' בחברה העיראקית ועוזרים להביא לשלווה ושגשוג.


קולומביה:

בקולומביה אלימות וסכסוכים חברתיים מתמשכים כבר כמה עשורים וצבא, אשר מזה שנים רבות אינו בוחל בפגיעה בזכויות אדם.

 

החל משנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת בהן חוותה המדינה את אחת התקופות האלימות בתולדותיה, דרך שנות ה-60 בהן הוקמו כוחות גרילה שמאלניים ומהפכנים (FARC), אשר אל מולם הוקם כמובן כוח מיליציה ימני נקרעה המדינה הזו במאבקים פנימיים אלימים וקשים.

 

על קרקע "פורייה" זו פרחו בשנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת כמה מארגוני הסמים הגדולים בעולם, אשר בתורם אף הם קרעו את המדינה לגזרים והוסיפו לאלימות ולמאבקים בתוך המדינה.

 

לאחר שנות ה-80  עם נפילת הקרטלים השתלטו על ייצור הקוקאין ארגון ה- FARC והמיליציות הימניות. מחלוקות ביניהם הביאו למאות חטיפות, פעילויות איבה, אלימות ורצח.

 

בשנת 2004, התייחס האו"ם למשבר בקולומביה, כשהוא מתאר אותו לא פחות מאשר "המשבר ההומניטארי הגרוע ביותר בחלק המערבי של העולם".


באותה התקופה, השחקן הקולומביאני, אנדרס לופז, אשר החליט להתמודד עם הבעיה, עזר להביא את 'הדרך אל האושר', כשהוא מעלה מופע מיוחד בכיכובם של עשרים ואחד הכללים הנזכרים בחוברת 'הדרך אל האושר'.

 

באמצעות ההצגות האלה, כשהוא מציג את כל עשרים ואחת הכללים כאמור, הוא הצליח להגיע ולהשפיע לא רק על  עשרות רבות של אזרחים, אלא גם על אנשים בכירים בממשלה ובצבא.


נכון להיום חולקו במדינה יותר מ-3 מיליון חוברות. מהופעותיו של אנדרוס נהנו יותר מ-14,000 אנשי צבא ויתור מ-50 אלף איש בסך הכל.

 

פעילויותיו בעבור אנשי הצבא, זיכו את אנדרוס בפרס "חייל האושר" אשר העניק לו שר ההגנה של קולומביה.


גם השחקנית הוונצואלית, רודי רודריגז, תרמה רבות להפצת 'הדרך אל האושר' כאשר ארגנה הופעה בת 6 שעות, בה לקחו חלק המבצעים הלטיניים המפורסמים – ניקולס טובאר ואלברטו פלזה – ובנוכחותם של למעלה מ-11,000 אישר. את המופע כמובן "קינח" אנדרס עם הופעתו – 'הדרך אל האושר'.


ישראל:

במהלך האינתיפאדה השנייה, כאשר אלימות ופחד ליוו חלק מתושבי המדינה, הבין דני וידיסלבסקי, אז בחור צעיר, כי יש לעשות מעשה, אשר יהיה בו כדי לשפר את המצב. כשהוא מזהה את הכוח של 'הדרך אל האושר' לשנות ולשפר כל אחד ואחד ובכך לתרום לשיפור המצב בכלל, נענה וידיסלבסקי לאתגר והחל, באמצעות צוות מתנדבים, להפיץ את 'הדרך את האושר'.


וידיסלבסקי וצוות המתנדבים, הפיצו כבר יותר מ-4 מיליון חוברות של 'הדרך אל האושר' הן לפלסטינים והן לישראלים – אך לא רק.


העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון, אשר מרכזת את פעילות 'הדרך אל האושר' בישראל, העבירה כבר למעלה מ-17,000 הרצאות  וסדנאות לילדים ומבוגרים, אנשי הון וממשל, ואנשים מן הישוב – כולם וללא יוצא מן הכלל נהנו מהרצאות וסדנאות כאמור.

 

בסך הכל נכחו בהרצאות וסדנאות של 'הדרך אל האושר' יותר מ-450,000 אלף איש (!)


בין יתר הפעילויות של העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון, העלתה העמותה גם סדרה של מחזות קצרים, אשר הופקו במיוחד לצעירים, הפיצה פוסטרים רבים ואף מעבירה בארץ את ה-'האקדמיה להורים' אשר, בעזרת 21 הכללים בחוברת 'הדרך אל האושר' עוזרת להורים להתבונן ולמצוא דרכים טובות יותר, נעימות יותר ויעילות יותר לתקשורת בכלל ולגידול ילדים בפרט.


"אנו רוצים להודות לכם על הסדנה. למדנו הרבה באמצעותה. למדנו כיצד להיות סבלניים וסובלניים. כולי תקווה כי יהיה שלום בעולם ונהנה כולנו מהחיים ונהיה מאושרים". הנה רק אחת מעשרות האלפים הרבים של תגובות, תשבחות ומכתבי תודה אשר הוענקו לחברי העמותה בגלל פעילויותיהם למען החברה במסגרת 'הדרך אל האושר'.

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'סיוע לנפגעי אסונות שתף עם החברים בטוויטר את 'סיוע לנפגעי אסונות